"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý; pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca

Měsíčková

24. července 2014 v 11:25 | Burgus |  Vnější použití farmaceutické
Měsíčková mast

http://www.jbbardot.com/wp-content/uploads/2013/07/topica-ointments-and-salves.jpg

Letní měsíce jsou pro mě měsíce tvořivosti. Jelikož mám možnost si na zahrádce vypěstovat poměrně velké množství bylin v tomto období, musím je umět také využít. Rozhodla jsem se pro měsíčkovou mast a dodávám "fotografický návod" :)

Budeme potřebovat nejlépe vepřové sádlo, když už závisíme na sádle. Já jsem se rozhodla pro lékařskou vazelínu, která je nealergení, a proto mohu čelit alergickým rizikům, když hodlám mast posílat dál.
Lékařskou vazelínu vám prodají normálně v lékárně. Nevím jestli jsou i různé množstevní varianty, já jsem měla vždy krabičku s obsahem 250ml, což je nějakých 519g. Taková krabička vás bude stát maximálně 240 Kč. Přechovávejte ji v lednici.

V lékárně si můžete též zakoupit krabičky na porcování mastiček. Je to fakt veliká výhoda, protože nemusíte po celý rok schraňovat krabičky od krémů a máte to hotové na jeden "vrz", jak se říká. Já měla k dispozici krabičky 100ml. Jedna taková stojí, tedy aspoň u nás, 3,50,- Kč, takže vidíte, že to není nějak finančně náročné.

Samozřejmě potřebujeme tak 2 větší hrsti měsíčku lékařského na 250g vazelíny. Takže já jsem musela mé balení vazelíny rozpůlit.
Snažte se na výrobu masti používat starší věci. Lékařská vazelína je samozřejmě mastná a špatně se dostává dolů. Dále potřebujeme sítko s jemným okem, kastrůlek, vařečku, popř. látkový kapesník, nějaký hrneček na přeceďování a chňapky kvůli horkému hrnci.

Jak vidíte, mám opravdu úžasnou vařečku :D


A teď už k samotnému postupu.
Potřebujeme tedy, jak už jsem řekla 250g vazelíny na 2 větší hrsti květu měsíčku.
Vazelínu si rozpustíme v kastrolu. Na rozpuštěnou vazelínu vhodíme dvě hrsti květů a restujeme zhruba 3 minuty. Květy se začnou nafukovat a pěnit.
Hned co máme květy hezky zarestované, odendáme kastrol z přímého ohně a necháme do druhého dne odpočívat.

Takhle nějak by to mělo druhý den vypadat.

Postavíme kastrol opět na oheň a pouze tuto směs ohřejeme, aby se vazelína zase rozpustila. Poté, co se důkladně rozpustí, přelijeme směs do hrnku přes sítko a trošku přepasírujeme. To co nám zbyde na sítku vložíme do kapesníku, stočíme a zbylý obsah vymačkáme. To umožní, že v mastičce nezůstanou větší kusy.
Teď je potřeba postupovat rychleji, protože vazelína docela rychle tuhne. Nalijeme mastičku do kelímků, necháme vystydnout a pak uložíme do ledničky.

Jak vidíte, mast má po měsíčku úžasnou sytou barvu, a to ani nemluvím o množství léčivých látek :).
Pozn.: Domácí masti nemají potřebné chemikálie k tomu, aby vydržely opravdu dlouho. Uchovávejte je stále v lednici nebo vám zplesniví!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.