"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý; pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca

Zapékané brambory s mletým masem

5. března 2014 v 11:26 | Burgus |  Recepty
Tož tak tu sedím, v troubě sa mi pečou bramborky s mletým masem a já jsem se rozhodla vám zmapovat hlavní mýtusy o tomto jídle. Mnoho lidí tento pokrm nejí a já vím proč.
Mnoho lidí také dělá v tomto pokrmu řadu chyb.

Potřebujeme:
Maso:
Mleté maso smíšené (můžete i od jednoho druhu pokud jiné nemáte rádi)
Majoránku
Muškátový oříšek mletý
Cibuli
Česnek
Půlku masoxu (není nutný)
Sůl
Pepř

Brambory:
- Množství brambor záleží na formě pekáčku, do kterého je budete vrstvit.
Kmín
Muškátový oříšek
Smetana
Sýr Eidam

Postup:
Jako první si oloupeme, omyjeme a nakrájíme brambory na plátky. Pokud budete mít plnou místu nakrájených brambor jako já vůbec se neděste. Tedy pokud máte mini pekáček tak je samozřejmě nebudete moci kam dát. Já jsem použila klasický selský pekáč ve kterém se dřív hodně pekly české buchty.

První chyba co většina hospodyněk dělá je taková, že si brambory napřed uvaří a potom je až dají upéct spolu s masem. To způsobuje to, že se nám pak brambory "rozblemcají" po celém talíři a jsou jako zcukernatělá kaše.

Když máme brambory takto připravené vrhneme se na maso. Do pánve na olej vhodíme nakrájenou cibuli (aneb. ta domácí je malá jako sviňa, ale odrovnala by vám slzné kanálky) a na ní hned vymačkáme z česnekovače tak pět stroužků česneku. (Jak já říkám našemu domácímu česneku "Česnek MADAFAKA" protože je to Hulk mezi česneky :D :D). Česnek dávám hned do základu protože hned pustí veškerou voňavou esenci a šťávu a kdybychom ho vhodili až do masa tak by byla chuť víc než ztracena. Chvíli necháme cibuli a česnek smažit hezky pospolu a pak do pánve rozdrobíme mleté maso. Neustálým mícháním a rozpojováním tohoto masa ho trháme na menší kousky a smícháváme s chutí česneku a cibule. Až se maso trošku zatáhne do sebe přidáme koření. Majoránku, pepř, trochu soli a muškátový oříšek. Na muškátový oříšek pozor. Musíme dávat jenom malé množství protože se ve vyšších dávkách projevuje jako vysoce agresivní narkotikum. Přihodíme půlku masoxu zamícháme a přiklopíme poklicí a maso necháme dusit. Po odstavení pánve z plotny by mělo mít maso šedivou barvu, být podušené a mělo by pustit svou vlastní šťávu. Nezapomínejte ochutnávat a dolazovat si chuť podle sebe :).

Další chyba co hospodyňky dělají je, že maso nepřiklopí a tímpádem se nevytvoří moc šťávy.

Teď už zbývá jen vysypat pekáč strouhankou a navrstvit na dno brambory. Dávejte větší vrstvu protože maso bude mít taky jenom jednu vrstvu v normálním množství. Na navrstvené brambory nasypejte ještě jednu špetku muškátového oříšku a navrstvěte naše maso i s jeho šťávou. A na poslední vrstvu zase brambory, které navíc posypeme trochou kmínu aby se nám z nich vytratil škrob a polijeme smetanou.
Přiklopíme a dáme zapéct na 200°C. Čas určený nemám protože si to určuji sama, ale po nějaké době bychom měli pekáč vyndat, odklopit, posypat sýrem a dát už zapéct a čekat dokud brambory nezměknout.

Dnes už se brambory zapékají s jakýmkoli masem, ale já doporučuji spíš to mleté. Když budeme zapékat jakékoli maso nakrájené na plátky je jasné, že bude extrémě vysušené. Nevím ovšem jak je to s uzeným masem. Tuhle variantu jsem nezkoušela.


http://img.ceskatelevize.cz/program/porady/10084897100/recepty/recept62.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.