"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý; pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca

Hagalaz IX.

29. března 2014 v 12:24 | Burgus |  Runy
Hagalaz IX.
http://drakkaria.cz/img/goods/cs/small/hagalaz-runovy-amulet_1.jpg

Runa znázorňující destrukci, se kterou nemáme vůli nikdy co udělat. Význam je "krupobití", nekontrolovatelný jev přírody ničící úrodu. Pro teutonské národy byla tato runa symbolem velkého ničení, proto má Hagalaz konotaci síly, narušující pořádek, kterou jedinec není schopen ovládnout. Tato síla může být vnitřní od našeho podvědomí nebo fyzická.
Hagalaz nemá v jakékoli poloze opačný význam a oznamuje nám určitou významnou životní epizodu. Pokud je motiv konzultace milostný život, není pochyb , že budeme čelit citové katastrofě. Buď dojde k přerušení vztahu, nebo se budeme citově vyplňovat jinde- to nám však způsobí přerušení plánů nebo hmotnou škodu.
I když se zdá, že je tato runa nesmírně negativní není tomu tak. Hagalaz nám tímto varováním, zabraňuje i docílit špatné situaci. např. zrovna u toho milostného života. Pokud tuto situaci však prožijeme, značně postoupíme na cestě osobního růstu, ale jen za předpokladu, ře celou situaci správně pochopíme a pochopíme i Hagalaz v naší věštbě.
Týká-li se sezení obchodních transakcí, Hagalaz zdůrazňuje riziko, které musíme podstoupit a záleží na runách kolem, zda budeme více nebo méně úspěšní. Například ve společnosti runy prosperity Fehu avizuje výnosné transakce, které nás však budou stát hodně potu. S odměnovou runou Jera, je význam obdobný. S runou nečekaných zisků Pertho zase avizuje velkou finanční částku, která nás překvapí: loterie, dědictví atd. V případě, že se některá z těchto run objeví s obráceným symbolem vedle runy, která nás zajímá, pak bude nejlepší , nebudeme-li zbytečně riskovat.
Hagalaz se může objevit i ve chvílích vnitřního zmatku. Pak předpovídá změnu duševního nebo dokonce životního rozpoložení. Čeká nás doba vnitřního procitnutí, v níž si snad uvědomíme, že všechno, co jsme považovali za stabilní a potřebné k životu, nabývá zcela odlišného významu. Hagalaz je jako bomba, která vybuchne, může zanechat těžké následky, ale také nás vyzývá, abychom se znovu "narodili". Na to nesmíte zapomenout!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.