"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý; pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca

Tajemství elfů na Islandu

8. února 2014 v 12:41 | Burgus |  Island
Island. Jedno z nejpohádkovějších míst naší planety. Někdo by snad mohl Islandu přiřknout pojem nejdivnější.
Když pomineme, že můžete přijít přímo k sídlu islandského prezidenta a zaklepat, jestli náhodou není doma, objevují se zde i další podivnosti. Pro dnešní článek o Islandu jsem se rozhodla, že tuto zemi zatím nepojmu z hlediska základních informací, ale z pohledu "divností". Když se řekne Island, každý z nás si představí přenádherné zelené pláně, které lemují útlá vysoká pohoří a skály.Musím říct, že i proto Island miluji sama za sebe. Ale co takhle se podívat do nitra duší islandských osadníku?

Elfové.
Zhruba 52% lidí na Islandu věří v existenci elfů. Někteří tvrdí, že je i viděli a slyšeli jejich zpěv.

Každý ví, že je Island místo prosáklé magickými silami a různými energiemi. Elfové se tu však stali nejen pohádkou, ale i normálními obyvateli. Obydlí elfů (podle názorů to jsou prý skaliska a přírodní útvary) byla zanesena do registrů a speciálních městských plánů v Reykjavíku. Kvůli elfům se i vymezují dálnice aby nezasahovaly do jejich obydlí,protože se islanďané bojí, že kdyby elfové vycítili nebezpečí, přestěhují se jinam. Je tedy vidět, že jsou obyvatelé Islandu k elfům více než přízniví.
V Reykjavíku je i muzeum elfů, školy, ve kterých se učíte vše o elfech. V každém turistickém průvodci najdete historii elfů. V každé mapě jsou pečlivě zakreslena elfí obydlí.

Zdá se vám to až příliš?
Podle výpovědí různých svědků, kteří se setkali s elfy nebo je jen slyšeli až mrazí v zádech. Pokud elfy rozzlobíte počítejte s tím, že se vám pokazí veškerá technika, kterou budete mít s sebou. Pokud ne, možná vám i zazpívají malebné písně, které dosud slyšeli obyvatelé vycházet jen z hor.

A jak vlastně takový islandský elf vypadá? Pokud máte představy nádherných vysokých a dlouhovlasých tvorů, kteří jsou starší než tři století z Tolkienových děl, jste na omylu. Podle výpovědí islanďanů, kterým se naskytlo takového elfa vidět, je islandský elf podobný malému zelenému skřítkovi. Má jemně zašpičatělé uši a velká chodidla.

http://rauserbegins.files.wordpress.com/2013/11/500px-elfschool-my-lil-rotten.jpg
Značka s nápisem (Pozor elfové nebo Dávej pozor na elfy)

http://www.whygoiceland.com/files/2010/05/elf.jpg
Podoba islandského elfa.

Takové koláže domečků najdete po celém Islandu. Jsou to prý obydlí pro elfy, která děti přinášejí do přírody, aby si elfy naklonily k sobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DiMorgana DiMorgana | 10. února 2014 v 20:13 | Reagovat

Jedeme na Island !!! Chci elfa do zahrádky....

2 Burgus Burgus | Web | 10. února 2014 v 20:18 | Reagovat

jojo... Taky bych ráda Morgano :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.