"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý; pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca

Kaunaz VI.

5. října 2013 v 11:30 | Burgus |  Význam run
Kaunaz VI.
Jedná se o další runu s různými možnostmi výkladu. Každopádně víme, že souvisí s živlem ohně. Měli by ji nosit většinou ohnivá znamení tzn. Beran, lev, střelec atd. Překládá se jako "pochodeň" nebo "světlo". Někdy je jí také přisuzován význam pod názvem "horečka". Je to runa symbolizující sílu a energii nebo schopnost opětovně nabrat síly v případě nějaké nemoci nebo v negativní situaci. Ve věštění předpovídá Kaunaz dobu otevření, dobu nových jasných začátků, vníž pochopíme věci lépe než předtím. Jestliže nás sužují určité problémy a my si vytáhneme runu Kaunaz, můžeme být v naprostém klidu, protože se nám černá mračna rozpustí nad hlavou a začne doba nových začátků.
Další nuancí této příznivé runy je inspirace k tomu, abychom vytvořili nová díla. Sejdeme-li se spolu s rodinnou runou Berkana, můžeme i očekávat nového člena rodiny. Ve společnosti s runou Wunjo (runa veselí) nebo s runou Ansuz, runou božské rady, může přinést zrození nového tvůrčího projektu. Jsme-li umělci, zrodí se nové umělecké dílo.
Při konzultacích k citovým záležitostem předpokládá tato runa nový začátek, jinou, konstruktivnější perspektivu v rozvoji našeho vztahu.
Když se Kaunaz objeví s obráceným symbolem, naznačuje nám, že cosi spěje přirozenou cestou ke konci a že nejlepší, co můžeme dělat, je ponechat tomu volný průběh. Je možné, že se jedná o milostný vztah, přátelství anebo o práci; pokud Kaunaz ve správné poloze vrhá na nějakou okolnost našeho života světlo, pak jeho obrácené umístění znamená přesně opak: náhle o své situaci pochybujeme, jsme ztraceni a cítíme, že to, co držíme v rukou, není pro nás nejvhodnější.
V některých případech nás svazuje rutina a ta působí natolik, že nás až paralyzuje; proto se objevuje tato runa, aby nás upozornila, že nepříznivá okolnost už dospěla ke konci. Teď musíme jen být připraveni na chvíli, kdy nám osud naznačí nový směr. Proto si ale nemůžeme myslet, že Kaunaz s obráceným symbolem je negativní. je něčím víc; nejspíš nám přináší řešení potřebné k tomu, abychom se vymanili ze stavu útlumu; je znamením, že nás přestávají vést city a zároveň je startem k tomu, abychom nalezli vnitřní vyrovnanost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.