"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý; pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca

Byliny v magii II.

27. srpna 2013 v 17:10 | Burgus |  Bylinná lékárna
Peyot-jinak též anhalonium
Druh mexického kaktusu z kterého se připravuje velice účinný meskalin (halucinogen-alkaloid). Byl využíván zejména starými Inky, kteří věřili, že je uvádí k nazírání do čtvrté dimenze(astrál, bytosti, jevy). Už v malém množství vyvolává velmi silné halucinace. Ještě dnes jej některé kmeny mají jako posvátnou rostlinu a okultně ho využívají jen rituálně. Jedná se o nejstarší halucinogen Ameriky a někdy slouží také jako naváděč astrálních vizí. Chování Peyotlu v bytě zračí nebezpečí, protože kaktus dokáže vstřebávat silná životní fluida.

Blín černý
Tato rostlina má být trhaná za novoluní v Saturnovo hodinu. Vyskytuje se i u nás, je jedovatá s omamnou vůní a kvete od června až do září. Je silným kondenzátorem životního fluida a je snad nejstarší známou rostlinou určenou k magickým účelům(znali ji již Babyloňané a Keltiké). Traduje se, že Blín je i potřebnou složkou legendárního lektvaru zapomnění a ve středověku se stal součástí nejen celé magie, ale i čarodějných mastí. Pokud je ve formě kuřidla navozuje silné evokace.

Hašiš
Silně narkotická rostlina zanesená do Evropy patrně cikány. Její užití zznásobuje dojmy, proto se před požitím musí udělat hodně příprav(hudba, světlo atd.). Hašiš vyvolává obrovskou závislost a dávkování musí být předepsané, aby se rychle nenastolila. Mocně účinkuje při astrálních operacích.

Leknín bělostný
Roste i u nás a jeho astrologická signatura je Luna. Vyskytuje se ve stojatých vodách a nejčastěji má, jak už název vypovídá, bílý nebo lehce nažloutlý květ. Bílý květ je ženský a žlutý je mužský. Odvar umožňuje oddálení mužského orgasmu při koitu, což je důležité v tantře nebo v praxi sexuální magie. Umožňuje magicky usměrnit vůli a je také velkým kondenzátorem fluida. Má být trhán rukou a celkově působí jako sedativum.

Oměj
Rostlinka patřící do čeledi pryskyřníkovitých má signaturu ve Venuši a Saturnu. Smrtelně jedovatá se v černé magii využívala pro ztrácení vůle protivníka. Existuje jí mnoho druhů a u nás jich volně žije jen několik.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.