"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý; pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca

Byliny v magii I.

11. května 2013 v 18:19 | Burgus |  Bylinná lékárna
Existuje mnoho květin, které kvůli svým látkám můžeme jmenovat jako magické . Tyto rotliny jsou opevněny pověstmy o zahánění zlých sil a nejen to.Slouží nám k výrobě kuřidel a sparygrafických přípravků .
Bylinky které si teď ukážeme vykazují okultní účinky a lze je používat pro prohloubení vědomí nebo pro upevnění a ochranu na astrálních cestách.

Amanita Muscaria

Jde o zvláštní druh mochomůrky červené který je velice jedovatý . Lidé ji dnes přidávají do hašiše aby zvýšili jeho účinky . Z Amanity se dá vyrobit docela účinný odvar který vám pomůže astrálně cestovat. (Pozn. ve středověku se nakrájená s mlékem v hrníčku používala na zabíjení much)

Bez černý

V magii se využívá a starými Slovany využíval jako ochraný prostředek proti zlým silám . Dřevo černého bezu je jakási nádrž na energii a kouzla , a pověsti praví , že v kořenech této rostliny vždy sídlí nějaký gnóm .

Čertovo lejno

Šťáva z perské rostliny Ferua assa foetida s nevlídným zápachem slouží k evokacím jako kuřidlo k uspokojení zlých duchů. Po každém rituálu se doporučuje prostor tímto kuřidlem očistit . Dým získaný z této šťávy má duchy řekněme ukolébávat .

Česnek

Rostlina naprosto všude známá jako ochrana proti zlým duchům . Výtažek z česneku vložený do alkoholu se používal k ozdravným a omlazovacím kúrám . Proti upírům se využíval květ a jinak sloužil česnek jako prostředek proti uhranutí .

Divizna

Uplatňuje se ve farmacii . Většinou slouží jako kuřidlo a působí jako materializační činitel . Má být sečena zlatým nebo stříbrným srpem .

Ženšen

Dnes je používán jako omlazující prostředek .Bylo prokázáno , že pomáhá od vrásek, vyčerpanosti, poruch krevního oběhu a nervových chorob.

Durman neboli Ďábelské jablko

Slouží jako afrodiziakum . Má osténky a páchne . Většinou se používal v černé magii ve formách mastí které si na sebe čarodějnice mazaly při cestě na sabaty .Někomu však může zápach způsobit otravu. Když je ve formě kuřidla, používá se hlavně na prohloubení styku s duchy. Je možné se jím přívést do extáze.

Kapraď samec

O Svatojánské noci z něj vyrůstá kvítek který je střežen zlými duchy . Tento květ činil svého nositele jasnovidným a šťastným . Roste zejména v hlubokých a vlkých lesích .


Posed černý

Posed je vlastně česká obdoba Mandragory.Má řepovitý kořen stejně tak tvarovaný . Používal se v lidovém čarodějnictví a téže rostl pod šibenicemi . Byl uchováván ve skříňce zvané "Hospodáříček" a sedláci si k němu chodili pro radu . Po sedmi létech měl být však zničen, neboť by získal hospodářovu duši . Ze země byl pečlivě vyhrabán v noci o Velký pátek , pravidelně omýván v mléce a oblékán do zvláštního šatu
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 DiMorgana DiMorgana | Web | 16. května 2013 v 18:03 | Reagovat

seženeme všechno.....uděláme z toho salát.....sežereme to....a uvidíme

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.