"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý; pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca

Raido V.

30. března 2013 v 17:15 | Burgus |  Význam run
Raido V.

Slovní význam této runy je převelice rozmanitý. Teutonské národy tomuto znaku dávali hodně jmen, avšak každé z těchto jmen souviselo s věcmi, které měly všechny vztah k cestování (např. povoz,kolo od vozu).
Když se Raido objeví ve výkladu může být ve významu fyzickém =(cesta, výlet), duševním=(hledání vlastního já) nebo životně důležité= (změna životního stylu).
Cestou Raido myslí proces "sebeuzdravování" a podobně. V uvedeném případě vyzývá k meditaci, neboť k tomu, aby se člověk nalezl musí se naučit pozorovat. Také vybízí k tomu, abychom překonali spor, který nám znemožňuje vydat se na cestu. Současně se máme chránit před sklony k materialismu, cesta nás totiž dovede spolehlivě k cíli.
Jestliže se chystáme uskutečnit cestu, a při věštění se nám objeví tato runa, můžeme si být jisti, že cesta bude úspěšná a že na ní potkáme dobré souputníky.
Při konzultaci profesionálního či finančního rázu nám Raido oznamuje, že věci plynou tak jak mají a že brzy poznáme, jaký správný krok učinit. Nejlepší je být stále na pozoru. Když se kolem objeví negativní runy anebo objeví-li se příznivé runy s obrázeným symbolem, pak nemáme cestě, nebo lidem, kteří nám cestu zkříží důvěřovat.
Obrácená runa Raido avizuje odklady,nepředpokládané výsledky, přerušení nebo nepříjemnosti, včetně nehod.Jedná-li se o cestu na kterou se máme vydat, pak runa v této poloze připomíná, že máme zvážit zda cestu neodložit, obzvláště jsou-li kolem ní runy negativní. V případě, že se jedná o uskutečnění nějakého obchodu nebo jinou pracovní problematiku Raido v obrácené poloze říká, že se věci neubírají očekávanou cestou. Je možné, že se objeví právní překážky, že budeme muset odložit hospodářskou transakci a nebo se objeví nějaký měnitel. Při konzultacích citového zabarvení by tato runa měla znamenat rozchod nebo zklamání. Raido s obráceným významem nás nakonec nabádá, abychom dávali větší pozornost cestě a více si všímali vztahů s osobami, které nám do cesty vstoupí. Při tom stále platí, že když se dveře zavírají, jiné dveře se zase otevírají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.