"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý; pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca

Ansuz IV.

24. března 2013 v 18:09 | Burgus |  Význam run
Ansuz IV.

Tato runa v překladu znamená "božstvo" nebo také "bůh". Přináší požehnání nebo poselství stejně jako znamení z nebe. Když se Ansuz objeví jako odpověď na naše pochybnosti, můžeme být rádi protože na nás bohové nezapomínají. Ale jako vždy se musíme mít na pozoru. S tímto výkladem může souviset i obsah našich snů: proto je musíme zkoumat, abychom i podvědomě mohli komunikovat se sebou samými. Dále nám runa praví, že bychom měli poslouchat názory starších , moudřejších nebo vyspělejších lidí. To nám také pomůže vyřešit dilema, které prožíváme. U Ansuz si můžeme být jisti, že prožijeme spoustu nových věcí, a pravděpodobně se setkáme i s novým učitelem. Ansuz nás inspiruje naučit se v nových knihách, novému řemeslu, přijímat rady od moudrých lidí. Jestliže se spolu s touto runou objeví Jera(runa spravedlnosti), pak se k nám může přiblížit vědec nebo soudce, který nás obeznámí s novou tématikou. Pokud se Ansuz objeví spolu s runou rodiny Berkana, znamená to, že dostanete radu od některého člena rodiny.
Jestliže se nám Ansuz objeví v záporné poloze značí to, že se nacházíme v rozpačitém a rozladěném stavu, a že nejsme schopni využít svých znalostí. Také navrhuje, abychom ignorovali rady ostatních lidí, neboť jsou mylné.
K našemu většímu zmatku povede i nevyjasněnost situace. Jsme až po krk v pocitu nemohoucnosti. Na jedné straně pochybujeme o vlastní moudrosti a na straně druhé nedůvěřujeme ani okolním radám. V této situaci můžeme jen jediné. Zbavit se všech pout a spoléhat na to, že po noci vždycky přijde den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.