"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý; pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca

Runová abeceda a další doplňky k věštění

27. února 2013 v 17:19 | Burgus |  Teorie(Runy)
Přestože existuje několik runových abeced, budeme se zabývat tou nejstarší a nejpočetnější. Germánská runová abeceda má i s prázdným políčkem dohromady 25 kamenů. Existuje také anglosaská varianta, sestávající z většího počtu run- z 28 nebo z 33. Dále existuje vikingská abeceda skládající se pouze z 16 písmen.

Zabýváme se tedy starším futharkem germánské runové abecedy. Teď vezmeme jejich počet bez prázdné runy. Takže má tedy 24 písmen z čehož se dělí na tři skupiny po osmi kde je každá skupina ovlivněna zvláštní energií teutonského boha. Tyto skupinky nazíváme Aetty.
Takto se setkáváme s osmi runami bohyně Freyji, s osmi runami boha Haegla a s osmi runami boha Tyra.

Poznámka->Prázdná runa je prostě a jednoduše jeden runový kámen bez znaku. Vyjadřuje "neznámé".

Pokud jsme si pečlivě a s láskou runy připravili, přechováváme je v sáčku nebo krabičce, vyrobené z přírodního materiálu. Obal si můžeme často připevnit k pásku nebo jej nosit v náprsní kapse pokud chceme, aby se spojení mezi námi a magickými kameny upevnilo ještě víc. Nepokládejte to však za nutnost.
Mějte na zřeteli, že vaše runové kameny nesmíte nikomu půjčovat, jinak ztratí vaší energii

Dalším důležitým prvkem je použití koberečku či kapesníčku s rozměry 50x50cm,na nejž při seanci runy pokládáme. V každých případech byla tato podložka vždy bílá, protože symbolizovala čistotu a jas. V dnešní době však můžeme mít jakoukoli barvu, která nám vyhovuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.