"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý; pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca

Výroba run

29. října 2012 v 16:26 | Burgus |  Runy
Výroba run

Dnes už existuje mnoho čarodějnických obchodů, které runy prodávají, ale věřte, že je lepší si je vyrobit sama. Jednak mají runy vaší energii a druhak to nestojí tolik peněz.;o)


Rituál kamenů

Jistojistě lehčí způsob jak vyhotovit runy. Kameny by měli být ale od moře či z jiného vodního, přírodního útvaru protože jsou tak omývané posvátnou vodou. Jednoduše jich nasbíráte 24(v případě, že si vyberete abecedu staršího futharku) a runové znaky na ně namalujete, nebo vyryjete . Seveřané věřili, že má každý kámen svého ducha. A aby jste se duchům odvděčili, stačí nechat obětní dar v podobě mořské soli. Pověsti praví, že mořská sůl je spojením všech čtyř živlů . Můžete obětovat také tabák (uctívaný Indiány), zrní (posvátné ve starém světě) nebo červenou stužku (Slované) .

Rituál dřeva

Nejdříve si musíte rozmyslet, z jakého dřeva by jste chtěli runy vyhotovit.

Jeřáb - Ochrana
Vrba- Vazba na měsíc
Dub- Síla
Líska - Symbol (mužský) autority
Jabloň - Láska
Hloh - Ochraný bratr trnky

Musíte však na strom mít určitou životní vazbu. Mít ho rádi, nebo se jen cítit v jeho blízkosti dobře . Stará tradice radí, aby se runy připravily z větvičky, směřující na východ.

Zvolíte si tedy strom kterého se musíte nejdřív podvědomě dovolit . Přiložte ke stromu dlaně a proneste krátkou modlitbu kterou si vymyslíte. Měla by obsahovat Díky a také prosbu o dřevo . Poté si uřízněte tolik (pokud možno něčím ostrým), kolik budete na runy potřebovat a zase dejte jako obětinu mořskou sůl k jeho kořenům.

Uříznutou větev nařezejte na 24 kousků na které poté můžete vypálit pájkou nebo nakreslit runové znaky . Až tohle všechno dokončíte, vetřete do run trošku včelího vosku.

Očišťování run

Když máte runy vyhotovené, můžete je očistit různými způsoby. Můžete je nechat přes noc nabít na měsíčním svitu, nebo je nakuřovat bylinami . Nejjednodušším způsobem je však použít vodu ze studánky , řeky nebo potůčku.

Když pracujete s runami bude dobré když je občas také očistíte. Časem, až se s nimi seznámíte, vám dají runy vědět kdy potřebují očistit (nesednou vám tak dobře do ruky) . Když byly někde dlouho zavřeny musíte je nechat nabít 24 hodin na denním světle .

Poznámka-> Tyto dva nejznámější způsoby výroby jsou jistojistě dobré, ale můžete si runy vyrobit i z jakéhokoli dalšího přírodního materiálu. Můžete použít i např. Hrnčířskou hlínu, kost nebo pevnou kůži. Důležité je spíše vytvořit si vhodné prostředí a pohodlně se posadit. Další zajímavostí je, že se ve starověku používala na popsání runových kamenů samotná věštcovo krev. Dnes už se samozřejmě k něčemu takovému nemusíme nutit.

Zdroje- Odhalte svůj osud (deset způsobů jak nahlédnout do budoucnosti) Luz Aguilar
Velká obrazová encyklopedie předpovídání budoucnosti
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.