"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý; pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca

Úvod do okultismu a čarodějnictví

30. dubna 2012 v 20:30 | Burgus |  Magie a čarodějnictví

Začneme tedy teorií

Magii propagujete svou vůlí . Když se chcete naučit pěkným kouskům musíte dojít až do konce . Avšak je škoda,že pravděpodobnost , že se tam dostanete je velmi malá . Magii a celý okultismus lze chápat jako velice dobře uzpůsobené umění které tu existuje už od počátku . Pochází z přírody . Avšak je to téma k zamyšlení ....Magie je jiná forma života . Stejně jak v životě platí "čiň dobro a dobro se ti vrátí" tak v magii je to na jedno brdo .

Mezi základní "proporce" magie patří živly (oheň,vzduch,voda,země, (akáša)) . U těchto proporcích se nejedná zrovna o ně, nýbrž o jejich vlastnosti . Tyto živly lze využít například k vyvolání ,věštění nebo přání .

Úvody, potřeby a oltář

Magie je navázání člověka na určité místo . Když jej máte je to váš duchovní svět kde se fantazie otevírá a vaše city chodí ven v proudech .

Každý mág by měl mít svůj vlastní oltář a na něm zrůrazněnou bohyni a boha .

Bohyně a bůh

Bohyně
Mágové věří že všechno má svůj protějšek . Noc a den .. světlo a tma .. jas a ďas ..
Žena a muž ztvoří nový život . BOHYNĚ A BŮH
Bohyně má tři aspekty. Pannu ,matku a stařenu . Panna je symbol čistoty a nevinnosti ,mládí a nezávislosti . Proto jí patří dorůstající měsíc a také bílá barva . Matka je symbol plodnosti . Vychovává děti , stará se prakticky o vše . Žije v ní plod a je velice důležitá . Náleží ji úplněk a červená barva . Stařena je naučena životem . Její krása už ubývá a ona je pořád naučena moudrosti a znalosti . Zbývá jí jen rozsáhlé vědění . Proto jí náleží ubývající měsíc . Novým měsícem začíná cyklus nový .

Znak bohyně .

Bůh
Rohatý bůh je symbolem absolutního mužství stejně jako bohyně absolutního ženství . Nejčastěji ho symbolizuje jelen a je považován za muže bohyně , jejího milence či syna . Je ochráncem lesů a zvířat , je to bůh plodnosti a radosti , lásky .

Bohovo nejčastější znaky .
Oltář
Svíčky jsou nutné jen tehdy když nemáte magický meč a pohár s vínem . Na oltáři budete provádět své rituály a kouzla . Měl by mít vyhrazené menší místečko ve vašem obydlí a měl by to být spíše stoleček bez žádného železa atd. Okolo tohoto pro vás posvátného místa by měl vězet kruh který dělá oltářek neutrálním . Spíše z křídy protože existuje možnost se solí ale prosolený barák opravdu mít nechcete ;oD .. Kruh slouží k ochraně před zlými duchy a jinou negativní energií . Nad každým oltáříkem by měl vězet pentagram víry . Pentagramů existuje hodně . Pentagram magie je jen jeden . Hlavně ne obrácený . To by jste tomu dali ...


Svíce

Vrátíme se na chvíli zpět k svíčkám . Plameny svíčky jsou také magické . Jejich barvy slouží k rituálům protože každá barva znamená něco jiného . Na internetu toho najdete spoustu o významu barev .

Učení (moudra)
Každý se mne ptá . Chci být dobrým čarodějem . Jak toho docílím ? ..
Odpovídám že v knihách je duše která vypovídá více než kterýkoliv internet . Ale jestli nebudete chtít máte slušně řečeno smůlu . Jestli jste člověk který nerad čte potom se nemůžete věnovat magii . Ale nejen z knih se dá učit . Učte se ze stromů a ze síli energie , vzduchu a vyrovnání . Příroda dala vzniknout knihám :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.