"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý; pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca

Něco z historie

28. dubna 2012 v 15:55 | Burgus |  Magie a čarodějnictví
Rituály pro prospěch nebo pro dobrou úrodu byly prováděny už v mladší době kamenné . Důkazem jest mudrc,mystik a kouzelník Šalomoun . Poté se postaletí mágové ,věštci a "čarodějnice" uchycovali jako rádci či pomocníci vážených ,bohatých pánů či panovníků . Myšlenka tehdejšího antického řecka vedla však k ideologiím, že tito lidé oplývají zlými kouzly a nedobrými úmysly . Počítala se k těmto vlastnostem i přehnaná sexualita a jiné . Jednou byl však v Říme založen nový zákon proti špatné magii a mágové a věštci byli po staletí pronásledováni .

V zemích takto vypukla obrovská tažení proti těmto lidem a v období od čtrnáctého až sedmnáctého století bylo zavražděno více než několik set tisíc osob . Po sedmnáctém století byl chvíli klid a pak vypukla záliba v novopohanské "víře" nazývající se wicca která existuje dodnes a má v ní obrovskou zálibu hodně lidí .


Zde je film z roku 1969 za československé-socialistické republiky Kladivo na čarodějnice . Mistrovské ale velmi depresivní dílo . Posuďte sami ....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.