"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý; pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca

Pohanství

20. února 2012 v 11:42 |  Pohanství
Pohanství nebo-li Paganismus (pochází ze slova pagan = venkovský...Paganus= venkovan) je nejstarší dochovaná víra severu . Pohanství se vyznávalo nejvíce v oblasti Evropy a i když bylo po příchodu křesťanství celkem zapomenuto, dnes se objevují noví , a to i mladí zájemci o tuto víru přírody.
Pohanství je založeno výhradně na přírodě a člověka spojeného s matičkou zemí . Jedná se o víru zasvěcující do sebe kulty s mnoha bohy ,přírodními duchy (duše našich předků ) a nadpřirozenými bytostmi .
Pohanství vyznávali především Keltové ,Germání a Slované . ->


Keltiké


Germánia


Slávia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yaloca Yaloca | E-mail | Web | 23. března 2012 v 10:57 | Reagovat

Krásný den přeji!
Zaujal mě tvůj blog, totiž při mém hledání na stránkách blogu jsem byla zvědavá a zadala jsem si pojem pohanství. Zajímalo mě jestli se něco změnilo od doby, co jsem naposledy navštívila blog.cz a byla jsem mile překvapená. Vidím, že jsi začala se svými stránkami nedávno, já také, tedy spíše jsem začala znovu. :-) Držím ti palečky, líbí se mi, že ještě dnes píše někdo svými vlastními slovy a dokáže hezky nastínit pojem pohanství, ačkoliv pojem pohanství by vydal na mnoho tlustých svazků než bychom se dobrali konce vysvětlení nebo, alespoň lehkého nastínění významu pohanství.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.