"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý; pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca

Keltové

13. února 2012 v 17:50 | Burgus |  Keltové
Keltové se považovali za potomky bohů a vědci je řadí k Indoevropským kmenům . V čechách se začali objevovat okolo roku 800 před Kristem a to kmen Bójů, po kterém je dnes pojmenována i naše země => Bohemia .
O keltech dnes hovoříme jako o zakladatelích evropské civilizace . Byli velice vyspělí . O vyspělosti hovoříme nejen podle doby Halštatské a podle nalezených vykopávek právě z Rakouského města Hallstatt. U řeky právě v tomto městě muselo sídlit nespočet vyspělých Keltů, kteří byli řemeslně zruční už v této době . V době železné(Halštatské) dobře opracovávali železo , věnovali se tkalcovství a byli i dobrými hrnčíři .
Do dnes jsou Keltové uznávaní pro své znalosti v léčitelství ,astrologii , řemeslech a ve znalostech přírody .
Keltové zde zanechali i duchovní památky než jen hmotné . Existují nám po nich různé mýty,pověsti a pohádky .
V čele kmene stál ten nejvýše postavený . Keltové jej uctívali natolik, že se s ním uměli i náležitě a s úctou rozloučit . Když takový vládce zemřel, jeho rakev následovaly vozy s veškerými cenostmi co měl. Po pohřbení těla se na místě postavila mohyla.
Keltové i velice dobře hospodařili . Chovali dobytek ..uměli vyrábět mouku ... Měli dobrou půdu, a tak získávali i hodně dalších surovin .


20071228sat.JPG
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.